Co jest potrzebne, aby zbudować stronę internetową?

Strona internetowa jest podstawowym narzędziem dla każdego partnera. Większość Programów Partnerskich nie wymaga od swoich partnerów posiadania strony, jeżeli jednak planujesz poważnie zajmować się zarabianiem w internecie to strona WWW będzie Twoim podstawowym narzędziem pracy.

Nim Twoja strona internetowa zaistnieje w sieci i zacznie zarabiać musisz ją zaplanować. Przygotowanie do budowy strony internetowej może sprawić dużo problemów. Jest kilka elementów, o których musisz pomyśleć, zaplanować i zdecydować.

Wybierz nazwę domeny

Nazwa domeny jest to nazwa strony, którą wpisujesz w pasku adresu przeglądarki gdy chcesz odwiedzić określoną witrynę.

Dobrym pomysłem jest aby nazwa strony była powiązana z tematyką strony. Do tego pomocne mogą być słowa kluczowe związane z Twoją niszą rynkową, w której planujesz działać jako partner.

Nazwa domeny powinna być krótka i łatwa do zapamiętania, niestety większość krótkich nazw jest już zarezerwowana, jednak wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, aby stworzyć ciekawą nazwę domeny dla Twojej strony.

Wybór i rejestracja domeny to podstawa każdego biznesu w internecie. Cena domeny zależy od końcówki np.:  .com, .pl, .eu oraz firmy rejestrującej domeny. Jednym z najtańszych rejestratorów domen w Polsce jest AfterMarket.pl, dzięki giełdzie domen możesz również sprzedawać własne domeny, dodatkowo firma oferuje możliwość przechwytywania domen. Firma posiada też własny Program Partnerski.

Określ cel

Określ cel lub cele tworzonej strony. Zastanów się co chcesz osiągnąć tworząc witrynę? Komu będzie przydatna? Czym się będzie wyróżniać spośród innych, podobnych tematycznie stron.

Niezależnie czy planujesz stworzyć małą tematyczną stronę czy duży serwis, istotne jest określenie celu istnienie strony co pozwoli Ci zaoszczędzić czas już przy samej realizacji strony.

Zaplanuj swoją stronę

W tym kroku, weź ołówek i kartkę papieru lub użyj programu do tworzenia map myśli i zaplanuj swoją stronę.

Zaplanuj strukturę serwisu oraz określ z jakich podstron będzie składała się Twoja strona? Jakie słowa kluczowe będziesz używać na swojej stronie? Jakie elementy i w jakich miejscach znajdą się na stronie?

Planowanie pozwala zachować spójność strony oraz pozwala zachować porządek na niej.

Wybierz narzędzia

Same stworzenie strony nie jest problemem, możesz wykorzystać do tego dostępne narzędzia lub samemu napisać jej kod np. w języku HTML.

Jednak najłatwiej będzie wykorzystać dostępne narzędzia, jakimi są CMS-y, czyli systemy do zarządzania treścią. Dzięki systemom CMS nie tylko łatwo jest postawić własną stronę www bez znajomości programowania, ale również bardzo łatwo jest nią zarządzać w późniejszym terminie.

Najbardziej popularne CMS-y dostępne w sieci nie dość, że są łatwe w obsłudze, to są również całkowicie darmowe. Posiadają możliwość łatwego rozbudowania o dodatkowe funkcjonalności dzięki modułom lub wtyczkom. Również dzięki tysiącom darmowych szablonów masz możliwość zmiany lub dopasowania wyglądu strony do swoich wymagań bez większego wysiłku.

Popularne systemy zarządzania treścią:

  • WordPress
  • Drupal
  • Joomla

Wybierz hosting

Hosting czyli miejsce na pliki Twojej strony to kolejny ważny element e-biznesu, którym są Programy Partnerskie. Dzięki hostingowi Twoja strona jest widoczna w internecie dla internautów.

Istnieje wielu dostawców hostingu, którzy oferują rożne parametry i ceny swoich usług.

Przy wyborze hostingu powinno się zwracać uwagę nie tylko na cenę hostingu, nie zawsze najdroższy hosting to ten najlepszy, a najtańszy to najgorszy.

Na szczęście dobre firmy oferujące hosting udostępniają swoje usługi na jedno lub dwutygodniowy  okres próbny za darmo.

Jeśli szukasz informacji lub opinii o hostingu skorzystaj z forum webhostingtalk.pl oraz odwiedź porównywarkę hostingów hostingi.pl.

W internecie istnieją również firmy i serwisy, które oferują hosting i domeny za darmo (np.: w subdomenach). Jednak jeżeli poważnie chcesz zarabiać w internecie to musisz zarejestrować własną domeną i wykupić hosting.

Jak widzisz przygotowanie do stworzenia dobrej strony internetowej nie musi być skomplikowane, wystarczy się do tego dobrze przygotować.

 
 

Share This Post

Leave a Reply

© 2022 PPstarter.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie