Jak przyciągać odwiedzających na swoją stronę, za darmo?

Stworzenie strony i umieszczenie jej w internecie nie ma najmniejszego znaczenia dla Twoich zarobków jeżeli nie zdobędziesz odwiedzających, którzy będą kupowali przez Twoje linki partnerskie umieszczone na stronie.

Aby zacząć zarabiać na stronie internetowej potrzebny Ci jest ruch. Zdobycie odpowiedniego ruchu na stronę, może wiązać się ze sporymi kosztami. Na szczęście istnieją sposoby na przyciąganie odwiedzających całkiem za darmo.

Opisane poniżej wskazówki pozwolą Ci zdobyć odpowiedni ruch i zaoszczędzić pieniądze:

Dodaj stronę do wyszukiwarek

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja witryna znajdzie się szybko w wyszukiwarkach, dodaj ją bezpośrednio do wybranej wyszukiwarki. Najpopularniejsze wyszukiwarki to oczywiście Google, która bezsprzecznie rządzi w naszym kraju oraz Bing, wyszukiwarka od Microsoftu, która zdobywa coraz większą popularność.

Wyszukiwarka Google

Dodanie strony internetowej do Google jest bardzo szybkie i proste. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url i wpisać adres URL swojej strony i kliknąć „prześlij żądanie”.

Warto również wykorzystać darmowe narzędzie „Narzędzia dla webmasterów” dostępnego po linkiem https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl, wystarczy kliknąć „Dodaj witrynę” i postępować zgodnie z instrukcją. To rozwiązanie jest trochę bardziej skomplikowane niż wcześniejsze, jednak w przyszłości pozwoli Ci wykorzystać inne możliwości jakie daje to narzędzie, np. przez jakie słowa kluczowe wchodzą internauci na Twoją stronę i na jakim miejscu w wyszukiwarce znajduje się Twoja witryna.

Wyszukiwarka Bing

Bing tak samo jak Google w bardzo łatwy sposób pozwala dodać adres URL swojej strony wystarczy skorzystać ze strony http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url, wpisać adres witryny i kliknąć „Prześlij”.

Optymalizacja strony

Jedną z podstawowych czynności przy tworzeniu strony, na którą powinno się wziąć pod uwagę  to poprawna optymalizacja witryny. Istnieją przypadki, w którym strona istnieje w sieci od dłuższego czasu, a jednak nie jest specjalna odwiedzana chociaż posiada ciekawe treści.

dobór i analiza słów kluczowych

Dobór i analiza słów kluczowych

Głównym czynnikiem, który prowadzi do takiej sytuacji jest fakt, że strona nie jest zoptymalizowane w odpowiedni sposób. Aby mieć lepszą pozycję w wyszukiwarkach, ważne jest, aby mieć stronę, która skupia się na słowach kluczowych związanych z tematyką strony i wybraną niszą. Wybrane słowa kluczowe powinny być umieszczone w meta tagach oraz w treści.

Słowa kluczowe w treści powinny być umieszczone w nagłówkach stron, a także w pierwszym akapicie tekstu. Wskazane jest również, aby umieszczać słowa kluczowe w nazwach pliku.

Aby dobrać odpowiednie można wykorzystać darmowe narzędzie planowania słów kluczowych od Goodle, czyli KeywordPlanner, które znajdziesz pod adresem https://adwords.google.com/KeywordPlanner.

Odpowiednie treści

Pisanie tekstów pod wyszukiwarkę

Jak pisać skuteczne teksty pod wyszukiwarkę?

Kolejną ważnym elementem strony, który ma wpływ na ruch na stronie internetowej, to odpowiednia treść. Treści powinny być tematycznie powiązane ze stroną, powinny być ciekawe i oryginalne oraz powinno być jej dużo.

Taka strategia jest często ignorowana przez właścicieli stron, chociaż jest to istotny czynnik, który ma wpływ na miejsce strony w wyszukiwarkach. Jak wielkie znaczenie ma treść strony dla wyszukiwarek przekonali się wszyscy po zmianach jakie Google wprowadziło w swojej wyszukiwarce w ostatnich latach, kiedy to znane strony traciły swoje cenne wysokie miejsca w wyszukiwarce Google.

Kanał RSS

Kanały RSS to jeden z najpopularniejszych standardów informowania i dostarczania treści do użytkowników Internetu.

Dzięki wysyłaniu do agregatorów kanałów RSS interesujących tytułów i ciekawych wprowadzeń do umieszczanych treści na własnej stronie zyskujesz szansę na odwiedzenie przez zainteresowanego tematem czytelnika.

Dodanie kanału RSS do swojej witryny do również doskonała strategia, aby na bieżąco informować  stałych czytelników Twojej witryny i cały świat o każdym nowym artykule na Twojej stronie.

Link Building

Istotnym elementem ruchu na Twojej stronie to linki prowadzące do witryny. Bez wartościowych linków nie masz szans na dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Strategia Link Building to obok odpowiednich treści i optymalizacji strony najważniejszy element pozycjonowania stron internetowych (seo).

Jednak nie każdy link prowadzący do Twojego serwisu jest równy, wyszukiwarki potrafią ocenić wartość linku, który prowadzi do danej strony. Warto też pamiętać, że lepiej zdobyć kilka linków, ale za to bardzo wysoko oceniane przez wyszukiwarki, niż kilkaset z witryn o raczej miernej jakości, co może spowodować nawet na nałożenie karę na Twoją stronę.

Strategia Link Building powinna być bardzo przemyślana, gdyż nieodpowiednio zastosowana może przynieść więcej strat niż korzyści.

Komentarze

Jednym z najlepszych sposobów zdobywania odwiedzający jest komentowanie wpisów innych na blogach i stronach. Autorzy blogów często umożliwiają komentowanie swoich artykułów, a przy takim komentarzu można również umieścić link do swojej strony.

Takie linki przeważnie nie mają wpływu na seo jednak gdy komentarz jest ciekawy i wnosi coś do komentowanego artkuły, to wielu internautów klika taki linki, aby dowiedzieć się więcej o takim autorze komentarza.

Oferuj coś za darmo

Na pierwszy rzut oka rozdawanie czegoś za darmo może wydawać szkodliwe autora strony. Jednak jest to jedna z najlepszych strategii przyciągania odwiedzających na stronę. Ludzie uwielbiają otrzymywać coś za darmo.

Doskonałym pomysłem dla stron internetowych jest oferowanie darmowych ebooków, poradników lub kursów, które internauta będzie mógł pobrać po zapisaniu się na Twoją listę adresową, co umożliwi Ci w przyszłości  oferowanie Twoim zapisanym subskrybentom  już płatnych produktów.

Na zakończenie

To tylko kilka sposobów na zdobywanie odwiedzających i zwiększenie ruchu na stronie. Jak widzisz każdy może je wprowadzić w życie i cieszyć się powiększającą się popularnością strony.

Istniej wiele więcej sposobów zdobywania ruchu na stronę internetową całkowicie za darmo, a wiele ciekawych sposobów znajdziesz w darmowym ebooku Jak zwiększyć ruch na stronie WWW.

 
 

Share This Post

Leave a Reply

© 2022 PPstarter.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie