Jak zarabiać w Programach Partnerskich – podstawy

Jeżeli szukasz jakiegoś złotego środka do zarabiania w sieci dzięki programom partnerskim to muszę Cię zmartwić, nie ma takiego, ale nie jest tak źle i jeżeli się zaangażujesz i zdobędziesz odpowiednią wiedzę to na pewno Ci się uda i zaczniesz zarabiać dzięki PP.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie zarabiania w PP jest wykorzystanie for i własnej strony internetowej lub bloga, a następnie stworzenie własnej listy mailingowej.

Fora internetowe

Jeżeli jesteś aktywnym uczestnikiem jakiegoś forum to znajdź program partnerski i produkt tematycznie powiązany z tym forum, a jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z forum to najpierw wybierz produkt, który chcesz promować i następnie wykorzystując wyszukiwarkę google wyszukaj forum powiązane z danym tematem i zacznij działać.

Wszystkie fora internetowe umożliwiają na umieszczanie w stopce posta krótkiej informacji, jest to bardzo dobre miejsce na umieszczenie linka partnerskiego do produktu lub usługi szczególnie jeżeli jest związany tematycznie z danym forum. Można również umieszczać linki partnerskie do produktu w treści posta (jeżeli jest to zgodne z regulaminem forum), ale uwaga aby link nie był uznany za spam musi być związany tematycznie z danym tematem i promowany produkt powinien pomóc osobie, która rozpoczęła rozmowę/szukała rozwiązania problemu.

Własna strona lub blog

Własna strona internetowa lub blog to klucz do sukcesu w programach partnerskich i nie tylko w PP, każdy kto chce zarabiać w internecie powinien posiadać co najmniej jedną stronę lub bloga, a jeżeli chce poważnie zarabiać w sieci to powinien zainwestować w kilka stron promując na każdej z nich inny produkt partnerski.

Więc jeżeli masz już bloga lub stronę to już tylko zacznij umieszczać w swoich artykułach linki partnerskie do produktów tematycznie powiązanych z tematyką Twojej strony.

Nie mając strony internetowej czy też bloga sprawa jest utrudniona gdyż musisz zacząć od zera, ale dla chcąco to nic trudnego.

Przed stworzeniem strony czy też bloga powinieneś się zastanowić czy stworzyć stroną o tym czym sam się interesujesz i wyszukać produkt partnerski związany z tą tematyką, czy też wybrać pierwszej kolejności produkt i dopiero stworzyć stronę pod ten produkt czy usługę, zastanów się co dla Ciebie łatwiejsze. W przyszłości powinieneś się jenak skupić na tym drugim rozwiązaniu.

Po wybraniu już tematyki strony powinieneś pomyśleć nad hostingiem i domeną dla swojej strony/bloga, możesz wybrać hosting darmowy (nie zalecane, ale na początek może być, w przyszłości będziesz się mógł przenieść na własny wykupiony serwer) lub od razu wykupić miejsce na serwerze i domenę. W domenie (polecam zakup domeny tutaj, gdyż mają bardzo niskie ceny rejestrację domeny i jej odnowienie) powinny znaleźć się słowa kluczowe związane z tematyką strony, tak przynajmniej twierdzą specjaliści od pozycjonowania, gdyż może to mieć wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach.

Jeżeli chcesz stworzyć bloga dzięki, któremu zaczniesz zarabiać w programach partnerskich polecam płatny kurs Jak w prosty sposób zarabiać kilkaset złotych miesięcznie na blogu i Programach Partnerskich.

Lista mailingowa (adresowa)

Mając lista mailingowa (złoto internetu – jak to mówią specjaliści od marketingu internetowego) możesz zarabiać wielokrotnie na swoich czytelnikach.

Co jest potrzebne aby stworzyć listę mailingową:

  • autoresponder – czyli narzędzie, które będzie zbierało adresy mailowe i wysyłało maile od Ciebie, polecam dwa freebota i benefitera, oba są darmowe i wystarczą Ci do stworzenia zarabiającej listy,
  • strona – gdzie umieścisz pole do zapisu na Twoją listę,
  • zachęta – czyli wartościowa treść, darmowy kurs, ebook lub raport, który osoby zainteresowane otrzymają po zapisaniu się na Twoją listę.

Aby zarabiać na swojej liście mailingowej musisz stworzyć z czytelnikami dobry kontakt, czyli nie wysyłaj tylko maili z ofertami, ale pisz też proste i sprawdzone porady na temat, dla którego ludzie zapisywali się na Twoją listę, powiadamiaj o nowych wpisach na swojej stronie/blogu, a co jakiś czas wysyłaj ofertę z linkiem partnerskim, ale pamiętaj wysyłaj tylko oferty powiązane z zainteresowaniami Twojej listy.

 
 

Share This Post

One Response to “Jak zarabiać w Programach Partnerskich – podstawy”

  1. tomasz pisze:

    W trakcie studiow to swietna opcja zeby sobie dorobic, tak kiedys myslalem, a jak skonczylem studia mialem wiecej czasu szukalem pracy a w tym czasie dalej zajmowalem sie Programem partnerskimi teraz z tego wychodzi mi 3000zl miesiecznie wiec z praca już nie mam spiny

Leave a Reply

© 2022 PPstarter.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie